سقف CNC

سقف CNC
Rate this post

سقف کاذب CNC چیست؟

سقف CNC تحولی جدید در اجرای سقف های کاذب در ساختمان ها و دکوراسیون های داخلی به شمار می آید. این نسل جدید از سقف، به دلیل زیبایی، امکان اجرای نورپردازی، تنوع در طرح و رنگ و ماهیت دکوراتیو بودن، طرفداران بسیاری میان طراحان و پیمانکاران دارد.

امروزه سقف CNC را در قسمت های مختلف منازل مانند آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، راهروها، اتاق خواب ها و حتی در هال و نشیمن به کار می برند. در محیط های عمومی مانند پاساژها، سالن های کنفرانس، رستوران ها، مراکز درمانی، مغازه ها، سالن های اجتماعات، استخرها و.. نیز نصب می شوند.

علاقمندان معماری سنتی می توانند با اجرای طرح های کلاسیک در سقف CNC، هنر معماری ایرانی را در طراحی های جدید خود پیاده سازی کنند. طرح های مدرن نیز برای محیط هایی مانند کافی شاپ ها و سالن های کنفرانس به کار می رود.

 

اگر اجرای سقف CNC برای محیط های خشک یا رسمی مانند محیط های اداری باشد معمولاً از جنس MDF و اگر برای محیط های مرطوب مانند استخرها یا سرویس بهداشتی باشد از جنس PVC در نظر می گیرند. از PVC در ساختمان های شهرهای با جغرافیای مرطوب بیشتر استفاده می شود. یکی از مزیت های سقف CNC این است که به راحتی تعمیر یا تعویض می شوند.

سقف CNC که از جنسPVC  ساخته می شوند مزایای ویژه ای دارند:

 • قابل شستشو و ضد آب هستند
 • در برابر آتش مقاوم هستند
 • دارای رنگ بندی های متنوع اند
 • قیمت مناسبی دارند
 • سبک و قابل حمل هستند
 • در برابر ورود حشرات مقاوم اند
 • امکان اجرای نورپردازی های ویژه ای دارند

سقف CNC که از MDF ساخته شود نیز مزایای زیر را دارد:

 • نور را از خود عبور می دهد
 • در برابر ضربه های احتمالی مقاوم است
 • روکش چوبی دارند که زیبایی خاصی به آن می بخشد

 

تکنولوژی ساخت

امروزه در تولید سقف CNC، دستگاه هایی که از تکنولوژی کنترل عددی کامپیوتری یا همان CNC (Computer Numerical Control) استفاده می کنند برش های دقیق معرق گونه و زیبایی را روی تایل های PVC یا MDF ایجاد می کنند. کاربران دستگاه CNC به وسیله کدها و برنامه هایی که به آن می دهند طرح های سفارشی و زیبایی را با ظرافت بالا روی این تایل ها پیاده سازی می کنند.

کاذب1 - سقف CNC
سقف CNC

رنگ تایل ها در این نوع سقف، معمولاً سفید است و با توجه به طراحی داخلی ساختمان و سلیقه طراح قابل رنگ آمیزی می باشد. رنگ سفید پخش نور بیشتری دارد و در مقایسه با رنگ های دیگر چشم بیننده را خسته نمی کند.

یکی از مهمترین ویژگی های سقف کاذب CNC قابلیت نورپردازی در زیر تایل های آن است. با قراردادن صفحات طلقی پلکسی، زیبایی این نورپردازی ها دو چندان می شود. طلق های پلکسی در رنگ های گوناگون موجود هستند و می توان با استفاده از آنها طیفی از نورپردازی رنگی را طراحی و اجرا کرد. در مکان های کوچک مانند آشپزخانه اجرای سقف CNC با نورپردازی لزوم استفاده از لوستر را مرتفع می کند.

 

نصب سقف CNC

نصب سقف CNC کاری دقیق و نیازمند مهارت است؛ چون قطعات آن باید به صورت پازلی در کنار هم قرار گیرند و یک اشتباه کوچک در چیدمان نتیجه کار را تحت تأثیر قرار می دهد. سقف CNC به عنوان سقف دوم نصب می شود و با سقف اولیه در ارتباط خواهد بود. این سقف به نوعی پوشش دهنده تأسیسات نورپردازی است که زیر آن قرار دارد. ضمناً هر چه فضای پروژه بزرگتر باشد باید ضخامت تایل ها بیشتر باشد تا به مرور زمان شکم ندهد.

نصب سقف CNC را می توان در 4 مرحله توضیح داد:

 • ابتدا نقشه و نحوه چینش تایل ها طراحی و پیاده سازی می شود و ارتفاع کار در نظر گرفته شود.
 • سقف اولیه شبکه بندی می شود. این کار از طریق صفحات 60*60 پروفیل های آلومینیومی،کلاف ها و نبشی ها انجام می گردد.
 • در این مرحله تأسیسات نورپردازی متصل می شوند و با توجه به جنس تایل ها آویزهایی برای تحمل وزن آن نصب می شوند.
 • در مرحله آخر تایل های معرق با توجه به نقشه طراحی شده و با دقت بسیار نصب و در کنار هم چیده می شوند. به این ترتیب عملیات نصب پایان می پذیرد.

با توجه به حساسیت کار نصب، باید یک تیم حرفه ای کار نصب و اجرای پروژه را انجام دهد.

 

قیمـت و عوامل دخیل در قیمت گذاری

فروش سقف CNC در چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. نه تنها به عنوان سقف کاذب که گاهی به عنوان دیوارپوش، پارتیشن، روکش شوفاژ و… نیز به کار می رود. قیمت مناسب و تنوع در طرح و رنگ آن که جلوه بصری خاصی به ساختمان ها می بخشد باعث شده که فروش سقف CNC و استفاده آن در طراحی ساختمان ها بیشتر از قبل شود. قیمت سقف CNC و پیاده سازی آن به عوامل زیر بستگی دارد:

 • متراژ پروژه و فضای کار
 • دستمزد اجرا و نصب
 • قیمت تایل های CNC (با توجه به جنس آن)
 • هزینه های حمل و نقل

قیمت تایل CNC به عواملی مانند ضخامت، اصلی یا متفرقه بودن جنس آن، کیفیت و طرح آن بستگی دارد.

قابل ذکر است که سقف های PVC صرفه اقتصادی بیشتری دارند و نسبت به مدل های دیگر ارزان تر هستند. با توجه به نوسانات بازار، بهتر است قبل از خرید قیمت سقف CNC از فروشندگان معتبر استعلام شود.

با توجه به نوسانات زیاد قیمت مواد اولیه؛ پیشنهاد می شود قبل از خرید، فروشندگان مختلف را ارزیابی کرده و بهترین پیشنهاد را انتخاب کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه فروشگاه تهرانی
پروژه مطب دکتر اسماعیلی
پروژه پانل پی وی سی
پروژه شرکت اکتشافات نفت
پروژه بیمارستان فوق تخصصی شهرام
پروژه بیمارستان فوق تخصصی صارم

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 18:00
یک شنبه
8:00 تا 18:00
دو شنبه
8:00 تا 18:00
سه شنبه
8:00 تا 18:00
چهار شنبه
8:00 تا 18:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل