نحوه راه یابی ماربل شیت در صنعت دکوراسیون

نحوه راه یابی ماربل شیت در صنعت دکوراسیون
Rate this post

راه یابی ماربل شیت در صنعت دکوراسیون و طراحی داخلی، ماربل شیت به عنوان یکی از مواد ارزشمند و زیبا شناخته می‌شود. از زمانی که این مواد با استفاده از فناوری‌های نوین و روش‌های نوین به بازار عرضه شد، تأثیر آن بر صنعت دکوراسیون به شکل چشم‌ گیری افزایش یافته است. علاوه بر خرید ماربل شیت نیز شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت ترمووال به سایت ما مراجعه کنید

از کفپوش‌ها تا سطوح کابینت و حتی اجناس دیگری مانند ساعت‌ها و لامپ‌ها، ماربل شیت به عنوان یک ابزار بسیار ارزشمند در دسترس طراحان و معماران قرار گرفته است. این مقاله به بررسی نقش و اهمیت ماربل شیت در صنعت دکوراسیون می‌پردازد و روند رشد و توسعه آن را در این صنعت بررسی می‌کند.

ماربل شیت چیست؟

ماربل شیت، یک نوع مواد ساختمانی است که اغلب از مواد مرکب تشکیل شده و به نظر مرمر طبیعی می‌آید. این شیت‌ها معمولاً از رزین‌های مصنوعی یا پلیمرهای تقویت شده با مواد معدنی ساخته می‌شوند.

آن‌ها به عنوان یک جایگزین ارزان‌تر و سبک‌ تر برای مواد مرمر طبیعی در کارهای ساختمانی، مانند پوشش دیوارها، کف‌ پوش‌ها و سطوح کابینت‌ها استفاده می‌شوند. به دلیل ظاهر زیبا و چشم‌ نوازشان، ماربل شیت در صنعت دکوراسیون در طراحی داخلی و خارجی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

New Project 679 11zon - نحوه راه یابی ماربل شیت در صنعت دکوراسیون

تاریخچه پیدایش ماربل شیت

ماربل شیت از مرمر، سنگی با منشأ کوهستانی است که بر پایه کلسیت با ترکیبی از سایر مواد معدنی طبیعی ساخته شده است. در یونان و روم این سنگ به دلیل زیبایی و درخشندگی طبیعی آن ارزشمند بود و به طور فعال در ساخت و ساز استفاده می‌شد. این سنگ برای تزیین فضای داخلی کلیساها، کاخ‌ها و مکان‌های مهم بسیار استفاده شده است.

 

ماربل شیت نام خود را از کلمه یونانی “مار ” گرفته است که به معنای سفید براق، درخشان و بی‌ عیب و نقص است. با وجود این، شما می‌توانید یک پالت کامل از این سنگ نجیب را پیدا کنید که به زیبایی فضای داخلی ظرافت می‌بخشد. امروزه ورود ماربل شیت در صنعت دکوراسیون باعث شده که یکی از محبوب‌ ترین مواد تکمیل‌ کننده در پروژه‌های طراحی و معماری است.

پیدایش سنگ مرمر

در زمین‌ شناسی، مرمر یک کانی کریستالی دانه‌ای است. روند تشکیل آن در طبیعت با دگرگونی سنگ‌های کربناته (سنگ آهک و دولومیت) یعنی تبلور مجدد آنها همراه است. در همان زمان، در سنگ‌های دگرگونی، محتوای دانه‌های آواری اولیه و بقایای آلی فسیل شده کاهش می‌یابد. بیش از 2.5 میلیارد سال پیش رسوبات مرمر در روده‌های زمین شروع به تجمع کردند.

قدمت بیشتر ذخایر طبیعی به دوران پروتروزوئیک برمی‌گردد، اما سازندهای دوران آرکئن و مزوزوئیک نیز یافت می‌شوند. میلیاردها سال قبل با وجود ضخامت در زمین، مواد معدنی منحصر به فردی را تشکیل داده است که چگالی و یکنواختی ساختاری را در خود جمع کرده‌اند.

استفاده از سنگ مرمر در تاریخ و معماری مدرن

ویژگی خاص تشکیل، ترکیب خالص و ساختار ریز کریستالی به کانی انعطاف‌ پذیری برای پردازش و استحکام بخشیده است. اجداد ما از آن برای تولید ستون‌ها، بناهای تاریخی، مجسمه‌ها و مجسمه‌های مختلف استفاده می‌کردند. با وجود ساختار متخلخل سنگ، امکان نفوذ رطوبت به لایه‌های بالایی وجود دارد.

 

امروزه ماربل شیت در صنعت دکوراسیون کاربردهای وسیعی دارد:

  • دکوراسیون داخلی، روکش نما، تولید عناصر طراحی کوچک
  • تکمیل ساختمان‌ها با دال‌های ماربل شیت، جایی که برای حفظ پایداری تحت بارهای زیاد لازم است.

ماربل شیت چگونه به صنعت دکوراسیون راه یافت؟

دامنه استفاده از ماربل شیت یا مرمر طبیعی محدود نیست. مجسمه‌ها، کاشی‌ها، پانل‌های معرق و عناصر تزیینی مختلف ساختمان‌ها از آن ساخته می‌شود. این نوع سنگ برای دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان‌ها بسیار محبوب است. مقاومت بالا در برابر حرارت آن را به یک ماده ضروری برای نمای شومینه تبدیل می‌کند.

ماربل شیت سفید دارای خواص دی‌ الکتریک عالی است. در شکل خرد شده، سنگ به عنوان پرکننده برای مخلوط‌های بتن استفاده می‌شود. این سنگ یکی از نفیس‌ترین سنگ‌ها با خواص مکانیکی و زیبایی‌ شناسی منحصر به فرد، نشانه‌ای از تجمل و نجابت است. ماربل شیت با مراقبت مناسب، جذابیت خود را برای مدت طولانی حفظ می‌کند.

انواع طراحی‌های ماربل شیت در صنعت دکوراسیون

در میان گزینه‌های مد روز ماربل شیت، محبوب‌ ترین در طراحی سفید، بژ، سیاه و خاکستری است. چیزی که آنها را مد روز کرده است تطبیق‌ پذیری آنها است. آنها تقریباً در هر سبکی از طراحی داخلی استفاده می‌شوند و هم با مبلمان چوبی سنتی و هم با سایر گرایش‌های مد مطابقت دارند. در زیر به گزینه‌های مختلفی برای ماربل شیت در فضای داخلی نگاه خواهیم کرد که عملی‌ترین راه‌ حل برای تکمیل آپارتمان‌ها و خانه‌های خصوصی است.

 

New Project 44 - نحوه راه یابی ماربل شیت در صنعت دکوراسیون

1_ ماربل شیت در فضای داخلی حمام یا آشپزخانه

ماربل شیت در صنعت دکوراسیون که در فضای داخلی همیشه لوکس به نظر می‌رسد، اما ماربل شیت سیاه یکی از منحصر به فردترین گزینه‌ها برای افزودن لوکس به فضای داخلی شماست. چنین ماربل شیت در فضای داخلی حمام یا آشپزخانه نه تنها ظریف، بلکه مجلل نیز به نظر می‌رسد.

 

ماربل شیت در صنعت دکوراسیون در داخل با درج‌ها و الگوهای هندسی حتی منحصر به فردتر به نظر می‌رسند. یک کانتر ماربل شیتی (ساخته شده از کوارتز ماربل شیت مانند یا کورین) در آشپزخانه نیز بسیار چشم‌گیر به نظر می‌رسد.

به هر حال، ماربل شیت سیاه بیشتر در طراحی کف در سالن و راهرو و بلوک‌های برجسته در پس زمینه اتمام ماربل شیت سفید استفاده می‌شود.

2_ ماربل شیت سفید برای تزیین اتاق‌ها

ماربل شیت در صنعت دکوراسیون با رنگ سفید محبوب‌ ترین راه‌ حل برای تزئین اتاق به هر سبکی است. گزینه‌هایی برای کاغذ دیواری و ماربل شیت انعطاف ‌پذیر، گچ ونیزی با طرح سنگ و میز وجود دارد.

3_ ماربل شیت بژ برای تزئین خانه‌های روستایی و عمارت‌ها

ماربل شیت بژ را اغلب می‌توان در سبک‌های داخلی کلاسیک یافت. اغلب برای تزئین خانه‌های روستایی و عمارت‌ها از آن استفاده می‌شود. علاوه بر استفاده استاندارد در طراحی کف و دیوار، می‌توانید طاقچه پنجره، پله‌ها، بیرونی، طاقچه‌های تزئینی و حتی سقف را با ماربل شیت بژ تزئین کنید. گاهی اوقات ماربل شیت در صنعت دکوراسیون با رنگ بژ یا سنگ تراورتن، ماسه سنگ و اونیکس ترکیب می‌شود. همچنین ترکیب‌های مختلفی از آن در طراحی هتل و رستوران یافت می‌شود.

4_ ماربل شیت قهوه ای در دکوراسیون داخلی

ماربل شیت قهوه ای یک سایه منحصر به فرد است که اغلب در سبک‌هایی مانند کلاسیک، آرت نوو و کلاسیک آمریکایی استفاده می‌شود. این نوع از ماربل شیت با چوب سنتی و همچنین با لهجه‌های عمیق شیک در منسوجات و دکوراسیون (زمرد، مارسالا، مالاکیت، آبی نیمه شب، بنفش و غیره) به خوبی هماهنگ می‌شود.

5_ ماربل شیت خاکستری در دکوراسیون داخلی

ماربل شیت خاکستری یا خاکستری-سفید در حال حاضر مد فصل است. اگر سیاه، سفید و بژ همیشه محبوب بوده اند، پس سایه‌های سرد سنگ خاکستری مدت‌هاست که فقط در موارد خاص برای تزئین استفاده می‌شود. اکنون سایه‌های مایل به خاکستری مورد علاقه اکثر سبک‌ها در طراحی داخلی مانند اسکاندیناوی، مینیمالیسم، نئوکلاسیک و… است.

6_ ماربل شیت برای تزیین سرویس‌های بهداشتی

وان حمام، سینک و میزهای ماربل شیتی یا ماربل شیتی محبوب هستند. چه بخواهید سالن، حمام یا آشپزخانه را تزئین کنید، کاشی‌های چینی با کیفیت عالی دکوراسیون داخلی شما با ورود ماربل شیت در صنعت دکوراسیون را کامل می‌کنند.

سخن پایانی

ماربل شیت در صنعت دکوراسیون با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، از جمله زیبایی، مقاومت و دوام به عنوان یکی از مواد برتر در صنعت دکوراسیون شناخته شده است. این ماده، با توانایی تطابق با سلیقه‌ها و استایل‌های مختلف، به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی طراحان و معماران برای ایجاد فضاهایی با ارزش و زیبا در دسترس قرار گرفته است.از این رو، می‌توان گفت که با ورود ماربل شیت در صنعت دکوراسیون، به طور چشم‌ گیری و موثر، راه خود را پیدا کرده و نقش بارزی در تحولات این صنعت داشته است.

جهت اطلاعات بیشتر به سایت آذران پلاست مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه فروشگاه تهرانی
پروژه مطب دکتر اسماعیلی
پروژه پانل پی وی سی
پروژه شرکت اکتشافات نفت
پروژه بیمارستان فوق تخصصی شهرام
پروژه بیمارستان فوق تخصصی صارم

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 18:00
یک شنبه
8:00 تا 18:00
دو شنبه
8:00 تا 18:00
سه شنبه
8:00 تا 18:00
چهار شنبه
8:00 تا 18:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل