معرفی سقف کاذب کناف و انواع آن

معرفی سقف کاذب کناف و انواع آن
Rate this post

سقف کاذب کناف یکی از انواع سقف های مدرن محسوب می شود که، امروزه مورد استقبال بیشتر طراحان داخلی قرار گرفته است. این استقبال نیز به دلیل مزایای زیاد این محصول و تنوع فوق العاده آن است. این نوع سقف کاذب ترکیبی از کنف و گچ پیش ساخته است. سقف کاذب کناف دارای انواع مختلف ثابت، متحرک و دکوراتیو است. از جمله اجزای این نوع سقف، سازه، پانل، نوار درزگیر، پیچ جهت اتصال پانل به سازه، پودر ماستیک و … است. در ادامه به معرفی انواع این نوع سقف و مزایای استفاده از آن خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از این نوع سقف

* یکی از مزایای استفاده از این نوع سقف کاذب مقاومت و ایمنی زیاد این سقف در برابر زلزله احتمالی است.

* همچنین با استفاده از این نوع سقف می توان یک عایق حرارتی و صوتی فوق العاده در محیط ایجاد کرد. ایجاد عایق صوتی در ساختمانهای امروزی که از چندین طبقه تشکیل شده اند یک انتخاب درست و اصولی است.

* از دیگر مزایای سقف کاذب کناف پوشش کامل اتصالات برق و سیم کشی های موجود در سقف محیط است. همچنین امکان دسترسی به تاسیسات و سیم کشی های داخلی موجود در سقف، بدون هیچ دردسری امکان پذیر است.

* تنوع فوق العاده این نوع سقف کاذب امکان خلق دکوراسیونی شیک و مدرن را به افراد می دهد. علاوه بر وجود تنوع، مزیت دیگر این سقف امکان رنگ پذیری آن است. به همین دلیل می توان خیلی راحت رنگ کناف را هماهنگ با رنگ سایر وسایل مانند دیوار و یا اسباب و اثاثیه تغییر داد و یک، هماهنگی شیک در محیط خانه و یا اداره به وجود آورد.

* اجرای کار کناف مانند بعضی از مصالح ساختمانی، سبب کثیف شدن محیط نمی شود و نخاله ای هنگام اجرای کار ایجاد نمی گردد.

* از دیگر مزایای استفاده از سقف کاذب کناف وزن کم آن است، به همین دلیل حمل و نقل آن راحت و کار نصب و اجرای آن نیز سریعتر صورت می گیرد.

معرفی سقف کاذب کناف نوع ثابت

 یکی از انواع این نوع سقف ثابت یا یکپارچه است. در این نوع سقف کاذب همانطور که از نام آن مشخص است تایل های آن ثابت و دارای زیرسازی فولادی است. در اجرای این نوع سقف تایل ها از طریق پیچ و مهره در قسمت زیرسازی سقف نصب می شوند. بعد از انجام زیرسازی و نصب تایل ها، کار درزگیری تایل ها با نوار درزگیر انجام می شود.

سقف کاذب دکوراتیو

* یکی دیگر از انواع این سقف نوع دکوراتیو آن است. این نوع سقف کاذب کناف یکی از سقف های کاذب باشکوهی است که زیبایی فوق العاده ای به محیط داخلی می دهد. چنانچه به دنبال یک سقف کاذب چشم نواز و مدرن هستید انتخاب سقف کناف دکوراتیو یک انتخاب درست است. در این نوع سقف امکان نصب چراغ های تزئینی نیز وجود دارد.

سقف متحرک کاذب

* یکی دیگر از انواع این نوع سقف، نوع متحرک آن است. همانطور که از نام این نوع سقف مشخص است، امکان تعویض تایل های روی سازه وجود دارد. به این نوع سقف کاذب مشبک و یا آرمسترانگ نیز گفته می شود. در این نوع سقف می توان از تایل های رنگی با توجه به رنگ دکوراسیون محیط استفاده کرد. از جمله مزیت های سقف متحرک امکان جابجایی راحت تایل های آن است.

دیگر از سقف کناف 1024x600 - معرفی سقف کاذب کناف و انواع آن
مدلی دیگر از سقف کناف
نکاتی در رابطه با اجرای این نوع سقف

آنچه که در اجرای انواع سقف کاذب اهمیت دارد نوع اجرای آن است. سقف کاذب کناف نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع همانطور که مشخص است افرادی که از این نوع سقف در دکوراسیون محیط منزل و یا اداری خود استفاده می کنند، قصد زیبایی دکوراسیون خود را دارند. چنانچه در هر کدام از مراحل اجرای این نوع سقف خطایی رخ دهد در کاهش مزایا و زیبایی آن موثر است. به همین دلیل بهتر است که کار اجرای  سقف کناف به افراد متخصص و یا شرکت هایی که دارای تجربه کاری زیاد در این مورد هستند سپرده شود.

علاوه بر اهمیت اجرای کار، کیفیت مصالح مورد استفاده نیز در یک اجرای استاندارد و اصولی بسیار موثر است. به عنوان مثال پانل هایی که در این سقف به کار میروند یا نوارهای درزگیری مورد استفاده، چنانچه کیفیت لازم را نداشته باشند در کاهش کیفیت کار موثر هستند. جهت اطمینان از این موارد بهتر است به یک شرکت معتبر و مطرح در این زمینه مراجعه کرد.   

یکی از شرکت ها که دارای چندین سال تجربه در زمینه اجرای انواع سقف کاذب کناف است شرکت آذران پلاست است. این شرکت تمام مراحل تهیه، اجرا و نظارت را توسط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام می دهد. این گروه تولیدی همچنین در زمینه انتخاب نوع سقف کاذب متناسب با شرایط فضای مورد نظر به مشتریان گرامی مشاوره ارائه می دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


پروژه فروشگاه تهرانی
پروژه مطب دکتر اسماعیلی
پروژه پانل پی وی سی
پروژه شرکت اکتشافات نفت
پروژه بیمارستان فوق تخصصی شهرام
پروژه بیمارستان فوق تخصصی صارم

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 18:00
یک شنبه
8:00 تا 18:00
دو شنبه
8:00 تا 18:00
سه شنبه
8:00 تا 18:00
چهار شنبه
8:00 تا 18:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل